پایانه فروشگاهی

ثبت درخواست پایانه فروشگاهی

دستگاه کارتخوان یا پایانه فروشگاهی


دستگاه کارتخوان POINT OF SALE (pos) یا پایانه فروش، دستگاهی است که به شما امکان می‌دهد تنها با استفاده از کارت بانکی بتوانید وجه مورد نیاز کالا و خدمات خود را از مشتری دریافت نمائید . این دستگاه همچنین امکان اخذ موجودی کارت ، شارژ تلفن همراه و... را نیز به شما می دهد .

استفاده از کارت در پایانه‌های فروش بسیار ساده است. کافی است پس از کشیدن کارت، مبلغ مورد نظر و رمز  اول کارت را وارد نموده و تایید نمایید . کل مراحل در چند ثانیه انجام شده و پرداخت صورت می‌پذیرد. سپس دو رسید از دستگاه خارج می‌گردد که نشان دهنده کلیه جزئیات پرداخت بوده و می‌تواند در رسیدگی های آتی مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

انواع مختلف POS 


 

  • تلفنی (Dial up):این نوع پایانه برای ارتباط با سوئیچ ، علاوه بر کابل برق، نیازمند یک خط تلفن می‌باشد.

  • اینترنتی (LAN): این نوع پایانه علاوه بر کابل برق، نیازمند اینترنت می‌باشد. مزیت پایانه فروش اینترنتی به پایانه فروش تلفنی، سرعت زیاد در برقراری ارتباط، عدم اشغال شدن خط تلفن هنگام انجام تراکنش و حذف هزینه های تلفن ناشی از برقراری ارتباط پایانه با مرکز می باشد. از الزامات راه اندازی پایانه اینترنتی، کابلLAN برای اتصال بین پایانه و مودم، تأمین مودم و پرداخت حق اشتراک اینترنت می باشد.در صورتی که پذیرنده، پر تراکنش باشد مودم و اشتراک اینترنت از طرف شرکت نگین ارتباط آسیا به وی هدیه داده خواهد شد .

  • :GPRS این نوع پایانه بسیار محبوب و پرکاربرد است همچنین بی نیاز از کابل برق بوده (با یک بار شارژ باطری تا 24 ساعت قابل استفاده است) و نیازمند یک سیم کارت جهت استفاده از بستر ارتباطی تلفن همراه می باشد و عملا قابل حمل و سیار است.

  • بی سیم برد کوتاه (Wi-Fi/ Bluetooth):این نوع پایانه با استفاده از یک شبکه بی‌سیم در مسافت‌های کوتاه (حدود 10 متر) در محوطه رستوران‌ها و مراکز تجاری قابل استفاده است .

شرکت نگین ارتباط آسیا به " GDPR " پایبند است .

 

 

پایانه Dial up

ثابت - متصل به خط تلفن

 

پایانه LAN

ثابت - متصل به شبکه اینترنت

 

پایانه GPRS

سیار - ارتباط از طریق سیم کارت

 

پایانه WiFi

سیار - متصل به شبکه با برد کوتاه