سوالات متداول

تمام چیزی که باید قبل از شروع بدانید

آیا شرکت نگین ارتباط آسیا به قوانین بین المللی حفظ محرمانگی اسرار پایبند است ؟

بله شرکت نگین ارتباط آسیا قانون GDPR را اجرا می کند و بطور کامل به آن پایبند است . General Data Protection Regulation مقررات عمومی حمایت و حفاظت از داده

یک دستگاه عابربانک خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یک دستگاه خودپرداز خوب باید قطعات یدکی اش به راحتی در بازار یافت شود. یک دستگاه خودپرداز خوب باید با بستر ارتباطی کشور همخوانی مناسبی داشته باشد و همچنین باید با نرم افزار ATM.EXE بهترین سازگاری را داشته باشد.

چگونه می توانم یک دستگاه عابربانک برای خودم بخرم ؟

ابتدا باید وارد سایت neginpayment.com شده و از منوی خدمات و راهکارها گزینه عابربانک (ATM) را انتخاب کرده و بر روی لینک درخواست دستگاه خودپرداز کلیک کرده سپس اطلاعات خود را وارد نمایید. کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پس از بازدید محل مورد نظر، نکات کلیدی که تاثیر مستقیم بر روی درآمدزایی دستگاه خودپرداز شما دارند را برایتان تشریح می نمایند. پس از طی مراحل فوق شرکت مبادرات به معرفی شما به سیستم بانکی کشور نموده و برای شما کدهای اختصاصی ورود و اتصال به شبکه شتاب را اخذ و دستگاه عابربانک شخصی شما را راه اندازی می کند .

درآمد عابربانک چگونه محاسبه می شود ؟

ارائه هر خدمتی در شبکه شتاب کارمزدی به همراه دارد که این کارمزدها برای دستگاه خودپرداز نیز تعریف شده است. در مبحث خودپردازهای مشارکتی 60٪ از کل درآمد شتابی ، به مالک خودپرداز تعلق دارد ، این 60٪ از قرار ذیل می باشد :
برای خروج هر 1.000.000 تومان پول نقد از عابربانک کارمزدی بمیزان 6.600 تومان

برای خرید هر شارژ 100 تومان

برای انتقال وجه :

از 1000 تومان تا 1.000.000 تومان 300 تومان

از 1.000.000 تومان تا 2.000.000 تومان 420 تومان

از 2.000.000 تا 3.000.000 تومان 540 تومان

برای پرداخت قبوض از 180 تومان الی 1200 تومان (بستگی به مبلغ قبض دارد)

پس می توان حدود درآمد ماهانه یک عابربانک را با توجه به مبالغ بالا محاسبه نمود.

اگر عابربانک در روز حدود 15.000.000 تومان پول نقد پرداخت نماید کارمزد آن می شود :

(تومان) 99.000=6.600*15 (درآمد روزانه)

(تومان) 2.970.000=99.000*30 (درآمد ماهانه)

و کارمزد تمام خدمات دیگر از قبیل انتقال وجه،پرداخت قبوض و ... را به صورت حداقلی 600.000 تومان در ماه در نظر بگیریم

پس درآمد یک ماه عابربانک شما در حدود 3.570.000 تومان می باشد .

آیا دستگاه عابربانک نیاز به پشتیبانی دارد ؟

در واقع مهمترین مسئله برای خرید عابربانک پشتیبانی و خدمات پس از فروش دستگاه می باشد چون عابربانک نیز همانند وسایلی که با قرار گرفتن چندین قطعه در کنار هم تشکیل یک ماشین را می دهند نیاز به رسیدگی و بروزرسانی دارد. این مسئله از موارد بسیار مهمی می باشد که در زمان خرید دستگاه باید به آن توجه ویژه نمود و فقط شرکتهایی که در این زمینه فعالیت مستمر و تخصصی دارند می توانند این خدمت را ارائه نمایند . پس در زمان خرید عابربانک به فعالیت تخصصی ، قدمت و گستره دفاتر خدمات پس از فروش شرکت فروشنده توجه نمایید .

برای راه اندازی یک دستگاه عابربانک چه مواردی باید مد نظر قرار گیرد ؟

برای جا نمایی و تعیین مکان دستگاه عابربانک باید فاصله ای 500 متری با نزدیکترین عابربانک را حفظ نمود . همچنین باید تراکم جمعیتی منطقه را درنظر داشته باشیم .

پول داخل عابربانک چگونه تامین می شود ؟

برای درک این سوال باید مثالی زد ، شما وقتی از بانک تقاضای یک دستگاه POS میکنید قبل از اینکه دستگاه POS به شما تحویل داده شود ، شماره حساب شما در دستگاه pos وارد شده و از آن پس ، هر تراکنشی که روی POS صورت پذیرد به حساب شما واریز می شود . حالا جای POS را با دستگاه عابربانک عوض کنید ،مبلغ تراکنش های پرداخت پول نقد از دستگاه عابربانک،به حساب شما واریز می گردد ، به عبارت دیگر اگر شما 10.000.000 تومان پول نقد در عابربانک خود قرار دهید و از دستگاه شما 10.000.000 تومان به مراجعین پرداخت شود،دقیقا همین مبلغ به حساب شما در بانک (صادر کننده سوئیچ ) واریز شده است و شما برای پول گذاری مجدد مبلغ را از حساب خود برداشت کرده و مجددا در دستگاه عابربانک قرار می دهید. شایان ذکر است بازگشت پول در بانکهای طرف قرارداد این شرکت برای مالکین خودپرداز آنی می باشد ، به عبارت دیگر همان لحظه مالک خودپرداز می تواند از حساب خود برداشت و خودپرداز را تغذیه نماید .

درآمد ماهیانه خودپرداز چه زمانی به حساب مالک دستگاه واریز می گردد ؟

درآمد ماهیانه خودپرداز به طور معمول، بین 1 تا 5 هر ماه به حساب مالک واریز می گردد.

چگونه یک دستگاه کارتخوان برای خودم تهیه کنم ؟

ابتدا مدارک ذیل را آماده می کنید : 1- فتوکپی کارت ملی 2-فتوکپی شناسنامه 3-فتوکپی اجاره نامه یا جواز کسب 4-گواهی شبا حساب مورد نظر برای اتصال به دستگاه کارتخوان اکنون به دو روش می توانید درخواست خود را ارائه دهید : 1-با شماره 49158000-021 تماس گرفته و بوسیله اپراتور در سامانه ثبت نام می شوید ، همچنین مدارک مورد درخواست را به شماره اعلامی توسط اپراتور فکس می نمایید . 2-وارد سایت www.neginpayment.com شده ، از منوی خدمات و راهکارها ، پایانه فروشگاهی را انتخاب می نمایید و پس از کلیک بر روی ثبت درخواست پایانه فروشگاهی ، فرم درخواست پذیرندگی را تکمیل نموده و همچنین مدارک مورد درخواست را بارگذاری و در نهایت بر روی ثبت درخواست کلیک می نمائید . حداکثر طی مدت 7 روز کاری پس از ارسال مدارک ، کارتخوان به شما تحویل می گردد .